Co byste nikdy neměli dávat do pračky?Některé předměty se mohou v pračce smrštit, jiné se mohou zcela zničit nebo dokonce rozbít váš stroj!

Když se musíte vypořádat s hromadou špinavého prádla , může být lákavé hodit to všechno do pračky, abyste to měli za sebou. Některé oděvy a předměty pro domácnost by však nikdy neměly jít do pračky. Ty se mohou poškodit nebo dokonce poškodit váš stroj, což z dlouhodobého hlediska způsobí další problémy. Až budete příště připravovat prádlo, nezapomeňte z koše vynechat následující položky.

Kožené nebo semišové boty

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení můžete určité druhy bot dát do pračky – ale ne ty s koženými nebo semišovými akcenty.

Spodní prádlo

Z nějakého důvodu se jim říká lahůdky! Krajka, hedvábí, korálky a výšivky mohou být zničeny v drsné pračce . Kostice a zapínání na háčky na podprsenkách mohou dokonce poškodit vnitřek vaší pračky.

Oblečení pokryté chlupy domácích mazlíčků

Vlhká srst se může shlukovat a lepit na boky stroje, dostat se na jiné části oblečení nebo dokonce ucpat odtokové potrubí. S ohledem na to, pokud máte chlupatého mazlíčka, vždy před praním oblečení srolujte

Dětské ponožky

Dětské ponožky jsou tak malé, že je lze nasát do hadic a větracích otvorů na vaší pračce a sušičce.“ To znamená drahé poškození strojů a také stále se snižující zásoby ponožek! Před vložením do pračky vždy vložte dětské ponožky do sáčku na oděvy bezpečného pro stroj.

Obleky a kravaty

Ano, obleky opravdu potřebují chemické čištění . Jsou vyrobeny ze zvláště vysoce kvalitních materiálů, jako je vlna, hedvábí nebo samet, které se všechny mohou „srazit nebo roztrhnout, dokonce i v jemném cyklu,“ uvádí Stapf. Přineste ty hedvábné kravaty také do čistírny.