Jak se zbavit krtků na vašem dvořeKrtci s jejich výraznými lopatkami podobnými chodidly otravují majitele domů svým nevzhledným tunelováním a schopností prohrabat se během okamžiku vaším dvorem. Ale tato osamělá stvoření jsou často nepochopena .

Krtci s jejich výraznými lopatkami podobnými chodidly otravují majitele domů svým nevzhledným tunelováním a schopností prohrabat se během okamžiku vaším dvorem. Ale tato osamělá stvoření jsou často nepochopena .

V tomto článku najdete inspirace podle rozhovoru s Rogerem Dickensem, manažerem technických služeb pro divokou zvěř v Ehrlich Pest Control.

Jak poznám, že mám krtky?

Snadné: Když vidíte jejich tunely procházející vaším dvorem. Krtci tráví 99 % svého času pod zemí, takže Dickens říká, že je nepravděpodobné, že nějakého uvidíte, pokud nevykopou tunel, který je příliš mělký.

„Dalším příznakem aktivity krtků je výskyt krtčích kopců,“ říká Dickens. Krtčí kopce jsou hromady volné, hrudovité půdy vytvořené vším tím kopáním. Nejsou to vstupní ani výstupní body; je to jen hlína vytlačená z cesty, když se krtci prohrabávají v zemi.

Jiná zvířata, jako kapesní gophers, také hloubí tunely, ale jejich kopce obsahují zátky, kde gopher uzavřel otvor. Mole hills tohle nemají. Dickens říká, že můžete také rozlišit krtky od hrabošů (aka lučních myší), protože hraboši neprocházejí půdou, ale spíše samotnou trávou.

Jaké škody způsobují krtci?

Krtčí tunely zanechávají měkké, vyvýšené oblasti na dvoře o několik palců vyšší než okolní povrch, říká Dickens. Jejich kopce se mohou zvednout až stopu nad trávník. Dickens říká, že vyvýšené tunely a krtčí kopce mohou být nevzhledné, ale jakékoli poškození vašeho dvora je neúmyslné.

Krtci jsou hmyzožravci, hledají chyby a červy, aby jedli. Někdy jsou krtci obviňováni z toho, že jedí rostliny, které svačí jiná zvířata, jako jsou sysle a myši. Narušení půdy však může mít náhodný účinek vystavení kořenů vzduchu a zabíjení vaší trávy .

Pokud vás při sekání obtěžují krtčí kopce nebo vytvářejí nebezpečí zakopnutí, stačí popadnout lopatu nebo hrábě a znovu rozdělit nečistoty. Můžete také stoupnout na tunely, abyste je srovnali před sekáním nebo úpravou terénu. Ale nepříjemnosti jsou dočasné. „Tunely a kopce se časem zhroutí samy od sebe,“ říká Dickens.

Co přitahuje krtky?

Jídlo. Krtci neustále hledají něco k snědku.

„Krtci se často dostanou do něčího dvora tím, že prostě neustále hledají hřbety a žížaly,“ říká Dickens. „Tato činnost je obecně pokračováním ražení tunelů z přilehlé oblasti.“

Jak se zbavit krtků

Protože krtci jsou na vašem dvoře za potravou, zbavit se zdroje potravy může být efektivní, říká Dickens.

Jedním z hlavních zdrojů potravy jsou běloši, životní stádium larev několika druhů vrubounů. Pár škůdců na vašem trávníku není velký problém, ale významná množství mohou způsobit zkázu. (To je jeden z důvodů, proč může být krtek na vašem dvoře prospěšný.)

Kontrolujte hříbky přírodními metodami nebo chemickými pesticidy. Přirozená aplikace bakterií zvaná prášek mléčných výtrusů zabíjí hlodavce, ale Dickens říká, že tento přístup může trvat roky, což omezuje jeho užitečnost pro kontrolu krtků.

Dalším přírodním řešením jsou prospěšné háďátka . Tito malí škrkaví červi napadají hřbet a zabíjejí ho zevnitř. Ani jedna z možností neublíží užitečnému hmyzu, žížalám nebo včelám.

Jako chemickou možnost Dickens doporučuje použít pesticid, který je běžně dostupný v zahradnických a domácích centrech. (Nejprve zkontrolujte zákony o aplikaci pesticidů ve vašem státě, abyste zjistili, zda je to legální.) Většinou stačí aplikovat rozmetadlo a zalévat. Podle Michigan State University je důležité vybrat ten správný a správně jej aplikovat  na vyhnout se riziku pro včely.

Nebo byste mohli chytit krtky. „Všechny pasti na krtky jsou smrtelné a odeslání krtka je rychlé a bezbolestné,“ říká Dickens, „proto je to pro ně humánní.“

Harpunové a škrtící pasti jsou podle University of Wisconsin (UW) nejúčinnějšími zabijáky krtků na trhu. Tyto pasti jsou široce dostupné , ale musíte je správně nastavit v aktivním tunelu. Postupujte přesně podle pokynů na obalu.

Odborníci UW říkají, že jedy na krtky nejsou spolehlivé, protože krtci návnadu nesežerou, obvykle arašídy (nezapomeňte, že jsou to hmyzožravci). Krtci mohou opustit tunel, pokud vyčmuchají jed. A riskujete, že ublížíte ostatním divokým zvířatům.

Jak zabránit návratu krtků

„Neexistuje žádný způsob, jak úplně eliminovat šance, že se na váš dvůr dostanou krtci,“ říká Dickens. Mechanické metody, jako je zhutňování půdy, mohou být problematické pro podzemní potrubí a elektrické vedení a vyloučení je obtížné, protože aktivita krtků pokrývá tak velkou plochu.

Krtci neustále tunelují a shánějí potravu a snadno si najdou cestu do vašeho dvora od souseda od vedle. To znamená, že i když jednoho chytíte do pasti, další se může přistěhovat a vy budete mít neustálý boj.

Některé agentury pro divokou zvěř a univerzitní pobočky navrhují naučit se žít s krtky. Provzdušňují trávník a požírají krušiny. Ale pokud jsou na obtíž, Dickens říká, že nejlepším řešením je kontrola populace.