Věci, které musíte udělat, abyste se připravili na zimní bouřiOčekáváte v následujících týdnech špatné zimní počasí? Zasáhly vás v minulosti překvapivé bouřky a chcete být připraveni na další zimní bouři? Je důležité se ujistit, že váš dům je předem připraven na nejhorší zimu. Zde jsou nejlepší způsoby, jak připravit svůj domov.

Projděte se po svém domě a hledejte slabá místa

Projděte se po domě a na dvoře s něčím, na co si můžete dělat poznámky. A hledejte cokoli, co by mohlo být problémem během zimní bouře , zejména pokud jde o strukturální problémy. Hledejte uvolněné obklady nebo šindele , které by mohly odfouknout. Také otvory, kam by mohl vniknout větrem ošlehaný déšť, hračky nebo spotřebiče, které je třeba uložit nebo zakrýt, aby byly chráněny před silným větrem. Udělejte si čas a nezapomeňte prozkoumat stěny, okna, střechu a základy. Poznamenejte si cokoli, co je třeba vyměnit nebo opravit, a udělejte to do týdne. Chraňte svůj dům tím, že zjistíte, které části vašeho domova jsou nejvíce náchylné k poškození zimní bouří .

Oříznout a zakrýt

Zimní příprava začíná dříve, než vyletí první sněhová vločka. Kácením rozumíme všechny převislé větve stromů nebo starší větve, které by se mohly odlomit při zimní bouřce . A přerostlé keře a keře mohou potřebovat také nějaké ořezání, zvláště pokud jsou izolované a nesou plnou sílu větru. Také při zakrývání nezapomeňte chránit venkovní baterie před zamrznutím. Pokud očekáváte hodně sněhu, myslete na zakrytí grilu plachtou . (Nikdy nezakrývejte tepelné čerpadlo, které potřebuje přístup vzduchu.)

Utěsnit a utěsnit průvany a praskliny

Pokud stále máte to jedno okno, které se nedá těsně zavřít, nebo dveře, které se vždy zdají mít průvan , i když jsou zavřené, je čas provést nějaké opravy. Nové těsnicí lišty mohou vyřešit mnoho problémů s průvanem, pokud se vaše staré těsnicí lišty opotřebovaly. Možná ale budete chtít také zvážit výměnu silně poškozených oken nebo dveří, které se v zimní bouři budou špatně dařit. Menší trhliny by měly být také utěsněny, aby se zabránilo poškození vlhkostí.

Naplánujte si alternativní způsob vytápění

Co se stane, když vypadne proud a váš primární zdroj vytápění nebude fungovat? Většina pecí a plynových krbů vyžaduje elektřinu. To znamená, že potřebujete buď generátor , který dokáže vašemu domu dodat dostatek energie pro provoz velkých topných zařízení, nebo alternativní zdroj vytápění, který nevyžaduje elektřinu, jako jsou kamna na dřevo.