5 způsobů, jak sušit růžeSušení růží je vynikající způsob, jak uchovat stonky a kytice růží. Sušení růží je jednoduchý DIY projekt, který můžete dokončit doma.

5 metod sušení růží

Sušené růže si můžete zakoupit v květinářství nebo si sušená květinová aranžmá můžete s trochou přípravy a péče vyrobit doma. Zvažte následující metody sušení růží:

1. Sušení na vzduchu : Toto je nejjednodušší a nejběžnější způsob sušení růží. Nejprve se ujistěte, že používáte čerstvé květiny, které nevadnou, neztrácejí okvětní lístky a nevykazují žádné známky rozkladu. Poté odstraňte listy, které špatně schnou. Stonky květin svažte provázkem nebo gumičkou, pak růže zavěste vzhůru nohama v dobře větraném prostoru (dobře poslouží věšák ve skříni), aby na ně nedopadalo přímé slunce. Po dvou až třech týdnech by měly být pěkně vysušené.

2. Mikrovlnná trouba : Mikrovlnná trouba spočívá v zahřívání růží na listu voskového papíru v mikrovlnné troubě na nejnižší stupeň. Květiny můžete také ohřívat v mikrovlnné troubě s miskou s vysoušedlem – jako je silikagel nebo stelivo pro kočky – abyste zabránili uschnutí květin. Mikrovlnná metoda vám umožní vidět výsledky během několika dnů, nikoli týdnů a je nejlepší pro květiny nebo menší rostliny, spíše než plné kytice růží.

3. Vysoušedlo : Růže můžete jednoduše ponořit do vysoušedla, jako je silikagel, který můžete zakoupit online nebo v řemeslných obchodech. Nechte je několik týdnů uležet, aby se odstranila vlhkost. Tato metoda trvá déle než mikrovlnné vaření květin, ale dokáže efektivněji zachovat jejich barvu.

4. Lisování : Tato metoda sušení využívá těžké předměty k vymačkání vlhkosti z květiny. Květiny můžete umístit mezi listy voskového papíru na stránkách těžké knihy. Lisování je efektivní způsob sušení květin pro řemesla, umělecká díla nebo papírnictví.

5. Dehydratátor : Tento specializovaný přístroj můžete použít k rychlému odstranění veškeré vlhkosti z vašich růží. Jedná se o efektivní metodu, ale zařízení jsou často poměrně drahá, takže není ideální.

Jak zachovat barvu suchých růží

Sušené růže mají jedinečnou barvu a texturu, ale v procesu sušení ztrácejí část své živosti. Chcete-li, aby si růže při sušení udržely barvu, postupujte takto:

1. Natrhejte čerstvé růže . Při řezání nebo nákupu růží hledejte čerstvé květiny s ne zcela otevřenými květy. Čím jsou čerstvější a živější, tím lépe si po vysušení zachovají barvu.

2. Osušte růže na tmavém místě . Zavěšení růží na tmavém místě mimo přímé sluneční světlo je skvělý způsob, jak zabránit tomu, aby příliš ztratily svou barvu.

3. Uchovávejte v chladu . Pokud je prostor, kde růže sušíte, příliš teplý, bude pravděpodobnější, že barvy vyblednou. Udržujte růže mimo krby, topidla nebo jiné teplé oblasti v domě.

4 tipy na sušení růží

Sušené růže jsou vynikající památkou na zvláštní příležitost a mohou poskytnout květinovou výzdobu po celý rok nebo poskytnout jednoduchý, levný koníček. Níže uvádíme několik tipů, které vám pomohou dosáhnout největšího úspěchu ve vašem řemeslném projektu:

1. Dávejte pozor na rozklad . Čím zdravější jsou vaše růže při sběru, tím větší je šance, že vytvoří vynikající sušené květiny. Ořízněte všechny listy nebo okvětní lístky, které vypadají méně než optimálně.

2. Odstraňte z růží přebytečnou vlhkost . Jemně použijte vatový tampon nebo papírový ručník, abyste nasáli přebytečnou vodu na okvětních lístcích, aby se zajistilo, že růže uschnou rovnoměrně.

3. Použijte lak na vlasy . Nanesením několika kapek laku na vlasy můžete pomoci uzavřít barvu a zabránit tomu, aby květiny příliš ztratily svůj tvar, protože sprej dodá růžovým okvětním lístkům extra tuhost.

4. Naneste lepidlo na stopku . Pomocí lepidla můžete spojení mezi květem a stonkem zpevnit. Zřeďte nějaké standardní lepidlo na řemeslné výrobky s vodou a poté potřete spodní část květiny a stonku. Párátko vytvoří vhodný aplikátor.