10 zásadních úkolů podzimního úkliduRoční období se mění a je čas se připravit! Zde jsou běžné poletní úklidové práce, aby byl váš domov připraven na podzim a zimu.

Podzimní úklid se vyplácí

Začátek podzimu je jedno z mých nejoblíbenějších období v roce. Vedro slábne, komáři jsou na ústupu a já mám perfektní okno, abych mohl udělat nějakou údržbu , než se počasí ochladí.

A i když mě tyto úkoly vždy nebaví, jsem vždy tak vděčný, že jsem je udělal, když přijde jaro. Provádění těchto úkolů podzimního úklidu znamená, že budete mít na jaře více času na přípravu zahrady a osazování nádob .

Sestavil jsem seznam nezbytných úklidových prací na konci léta/začátku podzimu a požádal jsem skupinu odborníků, aby se podělili o své tipy a techniky, jak je udělat správně hned napoprvé.

Vyčistěte střechu

Pokud máte bezpečný přístup ke své střeše , je časný podzim skvělý čas na její prohlídku . Vyhnete se intenzivnímu letnímu slunci, které může ztížit práci na střeše, ale stále budete mít spoustu času na řešení problémů, než přijde zima.

Odstraňte veškeré nečistoty  a vyhledejte poškození nebo opotřebení , které vyžaduje opravu. Zametání střešních sutin obvykle způsobí nepořádek v okapových žlabech, takže je to přirozené místo, kam jít dál.

Vyčistěte okapy

Ucpané okapy a svody jsou často hlavní příčinou problémů s vlhkostí, od vlhkých sklepů až po netěsnosti střech

Odstranění listů

Odstraňování listů začíná na konci léta a pokračuje po celý podzim.

Zazimujte vozidla a výběhy pro zvířata

Ti, kteří žijí na venkově, běžně vlastní čtyřkolky, čtyřkolky a další pozemní hračky, které je třeba na zimu uložit buď do kůlny nebo garáže, aby nedošlo k poškození vodou a rozbití