12 nápadů a tipů pro podzimní dekoracePodzim může přinést nahnědlé odstíny, velká jídla a chladné teploty. Když na podzim proměníte svůj dům, může se tato sezóna přikrývek a svetrů cítit o to útulněji. Vyzkoušejte některé z těchto nápadů na podzimní dekorace.

Kdy začít zdobit na podzim?

Zaměřte se na přechod z vaší letní výzdoby někdy mezi koncem srpna a koncem září, ale ideální čas začít s výzdobou na podzim je nakonec na vás. Svátek práce může sloužit jako libovolná lhůta pro provedení směny, vzhledem k jeho neoficiální pověsti posledního letního dne. Po svátcích díkůvzdání má smysl přejít na vánoční výzdobu.

5 obecných podzimních dekorací

Chcete-li vytvořit atmosféru připravenou na podzim, naplňte svůj obývací pokoj spoustou podzimních bytových dekorací. Zde je pouze pět typů dekorací, které je třeba zvážit:

1. Svíčky : Na podzim se den stmívá dříve, takže je vhodný čas začlenit svíčky do vaší výzdoby. Zvažte použití vonných druhů – jako je dýňové koření nebo evergreen – které se hodí k sezóně. Svícny a svícny by měly pokud možno dodržovat podzimní barevné schéma.

2. Dekorativní tykve : Barevná paleta tykví prostupuje celým podzimním obdobím. Po Halloweenu nechte nějaké mini dýně u vchodu na přední verandě nebo vyměňte své jack-o‘-lucerny za vkusné bílé dýně. Zvažte také použití dekorativních tykví jako dekorace interiéru. Umístěte umělou nebo pravou máslovou dýni nebo jiné tykve po celém domě.

3. Květinová aranžmá : Zaměřte se na tlumené odstíny podzimních květin, jako jsou chryzantémy (nebo maminky), hortenzie, magnólie a slunečnice. Zvláště žádoucí mohou být rezavě žluté a oranžové, protože napodobují vzhled podzimního listí. Můžete také zahrnout další podzimní listy, jako jsou žaludy a šišky . Zvažte pověšení podzimního věnce na přední dveře.

4. Přikrývky : Těžké, teplé přikrývky jsou pro chladnější podzimní měsíce zásadní, pokud jde o výzdobu i pohodlí. Tlumené kostkované vzorované nebo pevné přikrývky v rezavé barvě mohou dobře fungovat s podzimním barevným schématem.

5. Polštáře : Útulné a měkké polštáře se po celý podzim hodí do vašeho obývacího pokoje stejně dobře jako do vaší ložnice. Při výběru se řiďte podzimní barevnou paletou a zvažte pořízení nebo výrobu pletených polštářů pro staromódní rustikální nádech.

4 Položky podzimní dekorace stolu

Vytvořte si podzimní atmosféru ve své jídelně, na kuchyňském baru nebo v jiném společném prostoru. Zde jsou čtyři jednoduché podzimní dekorace do vaší kuchyně nebo konferenčního stolku:

1. Vrchol : Na Den díkůvzdání můžete mít ve středu vašeho stolu krůtu, ale po zbytek podzimu můžete zvážit alternativní podzimní vrcholy. Dekorativní tykve nebo podzimní květiny ve váze jsou vynikajícími kandidáty.

2. Skleněné nádobí : Než si nalijete svou první sklenici podzimního jablečného moštu, přemýšlejte o pořízení skleněného nádobí, které odpovídá ročnímu období. Hledejte skleničky barevné ve stylu podzimu a mějte oči na šlupkách s namalovanými podzimními vzory. Zvažte, že sklo úplně odložíte a vyměníte za hliněné, dřevěné kelímky pro domácí nádech.

3. Talíře : Přemýšlejte o pořízení talířů, které se hodí na podzimní sezónu. Šedobílé talíře mohou ladit s celkově tmavším dekorem vašeho domu lépe než jejich zářivě bílé alternativy. Ochutnejte, zda preferujete vzorované talíře nebo něco jednoduššího.

4. Ubrusy : Na sezónu budete potřebovat padnoucí ubrusy. Zakryjte svůj jídelní stůl na Den díkůvzdání takovým hadříkem, který by se přesně hodil k samotnému podzimnímu listí. Ujistěte se, že vaše ubrousky doplňují vše, co se rozhodnete umístit na váš stůl.

3 tipy na podzimní dekorace

Dekorace pro podzimní sezónu může být zábavná a jednoduchá. Zde jsou tři tipy, aby byl proces co nejhladší:

1. Přizpůsobte se každé podzimní dovolené . Vyvažte široký sezónní dekor s vyměnitelným svátečním dekorem. Například strašidelné halloweenské dekorace a lucerny budou v listopadu vypadat nepatřičně, ale malované dýně a jiné dekorativní tykve ne. Postavte do popředí své dekorace, které se hodí na celou sezónu, ale ponechte prostor pro halloweenské doplňky a doplňky na Den díkůvzdání, které můžete střídat pro každý svátek.

2. Buďte vychytralí . Existuje spousta DIY projektů pro výrobu vlastní podzimní dekorace. K výrobě vlastního věnce použijte provázek a očištěné listy. Malujte staré talíře podzimními vzory a obrázky. Podívejte se na přikrývky a polštáře, které již odpovídají barevné paletě sezóny, a vystavte je, jakmile přijde září.

3. Použijte podzimní barevné schéma . Podzimní barevná paleta zahrnuje vše od spálené oranžové a žluté až po tmavé a světlé pytlovinové hnědé. Obecně se vyvarujte zeleně a dalších jasných barev, které jsou typické pro jaro a léto. Snažte se sladit vzhled svěžího podzimního listí se všemi vašimi dekoracemi.