Istrie – romantická perla chorvatského JadranuIstrijský poloostrov má tvar srdce. Svým návštěvníkům nabízí nejen historické památky, ale i nádherné oblázkové nebo pískové pláže a průzračnou mořskou vodu. Můžete zde obdivovat zajímavý podmořský život a k vidění jsou i potopené vraky lodí, které poskytují domov mořským želvám, pestrobarevným rybkám nebo korálům. Na své si přijdou milovníci vodních radovánek, ale i gurmáni a milovníci dobrého vína. Pochutnat si můžete i na vzácných lanýžích. Dovolena chorvatsko se tak stane nezapomenutelným zážitkem.

Pula

Návštěvu Puly rozhodně nesmíte vynechat. Vydejte se za ní na jihozápadní pobřeží.

Toto největší istrijské a zároveň nádherné historické městečko láká návštěvníky na římský amfiteátr, který se nachází uprostřed přístavní části města. Unikátní je jeho akustika, kterou využívají i organizátoři koncertů světově proslulých umělců.

Pula má celkem dobrou geografickou polohu a tak se stala významnou turistickou destinací. Pro svůj pobyt si vyberte z nabídky portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Máte na výběr některý z hotelů, apartmánů nebo penzionů. V okolí města se nacházejí také kempy a prázdninové resorty.

Rovinj

Jedná se o romantické městečko Istrijské oblasti. Projít se můžete sítí kouzelných uliček. Posedíte na některém z místních náměstíček, která jsou v původním benátském stylu a městečku dodávají jeho malebný ráz. Staré město je prohlášeno kulturní památkou. Celé letovisko lemují rozlehlé borovicové háje, které poskytují příjemný stín. Naleznete v nich i řadu stezek určených jak pěším, tak i cyklistům. K odpočinku zvou místní oblázkové pláže, které doplňují betonové plošiny. Podél nich vede rozsáhlá promenáda. Na ní se nacházejí obchůdky, bary a restaurace. Během léta můžete zavítat na některý z místních festivalů, kterých se zde koná velké množství. Využijte možnost last minute chorvatsko a užijte si příjemnou dovolenou.