Bezpečnostní vložky jako ideální řešeníJak fungují bezpečnostní zámky a kam s nimi? Jsou vhodné do domácnosti i do firmy a představují spolehlivou ochranu.

Stavítkový mechanismus

Bezpečnostní zámky fungují na principu takzvaného stavítkového mechanismu. Tím je vybavena každá bezpečnostní cylindrická vložka. Nejčastěji používaný je jednořadý mechanismus s pěti stavítky. Dále se můžete na českém trhu setkat také s dvaceti odpruženými ocelovými čepy rozmístěnými do čtyř řad.

Každá cylindrická vložka je ke všemu vybavená patentovým profilem. Setkáte se dokonce i s tím, že mohou být vložky konstruované jako oboustranné. To znamená, že můžete do zámku vložit klíč z kterékoliv strany.

Blokovací kuličky

Součástí ochranného systému jsou také blokovací kuličky. Ty nejenže zvyšují odolnost bezpečnostního zámku, ale také se postarají o to, aby zámek nešel otevřít nějakými cizími předměty. Bezpečnostní zámky nelze odvrtat. Mnohé z nich jsou chráněné i proti vytržení či vytažení.

Ovšem i klasické cylindrické vložky, které jsou například dodávány k hliníkovým nebo dřevohliníkovým dveřím, plní svou funkci relativně dostatečně. Navíc do nich klíč zastrčíte i v případě, kdy si z druhé strany zabouchnete klíče v zámku.

Vše pro zámky

Ať se rozhodnete pro klasickou nebo bezpečnostní cylindrickou vložku, obojí seženete u společnosti Klíčový servis. Bezpečnostní zámky ovšem nejsou tím jediným, na co se Klíčový servis specializuje. Pořídit si lze i chytré zámky Smart Lock, vložky fab, autoklíče, rfid čipy, cyklo a moto zámky či dveřní příslušenství. Obstará pro vás také rytí a gravírování nebo, bydlíte-li v Plzni a okolí, otevření dveří na počkání.

Obrátit se na Klíčový servis můžete i ve chvíli, kdy sháníte kvalitní trezor nebo sejf, závory, petlice či řetězy, autoklíče nebo autozámky.