10 tipů, jak bezpečně odstranit sníh a ledRočně dojde k tisícům zranění při odklízení sněhu. Tyto tipy vám i ostatním tuto zimu zajistí bezpečí.

Ať už tlačíte sněhovou frézu nebo odhrnujete ručně, s odklízením sněhu jsou spojena rizika a nebezpečí. Mezi lety 1990 a 2006 přispělo odstraňování sněhu v USA ke 100 úmrtím a 11 500 výjezdům na pohotovosti každý rok, podle studie American Journal of Emergency Medicine . Čtěte dále a dozvíte se, jak splnit tento nezbytný zimní úkol, aniž byste si ublížili. Můžete také zvážit najmutí někoho, kdo bude odklízet sníh .

Protáhnout se

Odhrnování sněhu je fyzicky náročné. Jako u každé namáhavé činnosti byste si měli před začátkem pořádně protáhnout svaly.

Protáhněte horní a dolní část těla, včetně zad a jádra. Houpání paží, ramen a nohou spolu s rotací zad jsou důležitá cvičení před odklízením sněhu.

Ujistěte se, že používáte správný nástroj

Ne všechna zařízení na odklízení sněhu jsou vyrobena stejně. Ergonomická lopata s ohnutou rukojetí snižuje ohýbání při zvedání, což omezuje namáhání vašich zad.

Noste ochranný oděv a vybavení

Při odhazování sněhu je bezpodmínečně nutné nosit rukavice, náhlavní soupravu, dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy. Dlouhodobé vystavení mrazu může vést k omrzlinám, nejčastěji na rukou, nohou, nose, uších, tvářích a bradě .

Dělejte si časté přestávky

Poslouchejte své tělo. Přehazovat malou přední verandu nebo palubu nemusí být příliš namáhavé, ale dlouhá příjezdová cesta nebo chodník může zatížit vaše tělo. Přestaňte, pokud pocítíte nějakou bolest, a pokračujte po rehydrataci a zahřátí. Neodhazujte sníh, pokud máte v anamnéze zdravotní problémy se srdcem .

Nehýbejte příliš mnoho sněhu najednou

Odhrnování sněhu není závod. Zvedání nebo tlačení příliš velkého množství sněhu najednou může namáhat krk nebo záda. Je lepší dělat menší a častější zvedání, než pokaždé přetěžovat lopatu.

Zde je šikovný trik na odklízení sněhu: Použijte frézu na listí nebo vysavač, abyste odklidili co nejvíce sněhu, než dokončíte práci s lopatou.

Místo zvedání sněhu zatlačte

Existuje správný a špatný způsob odstraňování sněhu . Tlačení místo zvedání je méně namáhavé a efektivnější. Použijte hlubokou lopatu k nabírání sněhu a jeho odtlačování, spíše než zvednutí těžké lopaty vysoko ze země.

Zvedněte se nohama, ne zády

Každý, kdo cvičí nebo zvedá těžké stěhovací krabice, ví, že vždy zvedáte nohama, NE zády. Pokrčte kolena, abyste rozložili váhu. Zvedání těžkých předmětů s uzamčenými koleny a ztuhlými zády může vést k návštěvě lékaře.

Lopata, když je sníh čerstvý a prašný

Pokud je to možné, odhazujte čerstvý prachový sníh, dokud ještě padá, než abyste čekali, až sněhová bouře přejde. Čerstvý sníh je lehčí a snadněji se přemisťuje.

Spusťte sněhové frézy na plyn venku

Benzinové sněhové frézy uvolňují škodlivé výfukové plyny. Spusťte jakoukoli sněhovou frézu na plyn venku; i startování v garáži s otevřenými dveřmi je nebezpečné. Po vychladnutí stroje také doplňujte palivo venku, nikoli v garáži.

Buďte si vědomi skluzu sněhové frézy

Sněhové frézy jsou výkonnější, než si mnoho lidí uvědomuje, a často spolu se sněhem sbírají kameny a další drobné nečistoty. Nikdy nemiřte skluzem ventilátoru na lidi, okna, vozidla atd. Jeden drobný kamínek vymrštěný silou může rozbít sousedovo okno – nebo jedno vaše.