Použití plechů do trouby – tipy a triky pro nejlepší výsledky pečení!


Vybrat správný plech je klíčovým faktorem pro úspěšné pečení. Existují různé druhy plechů – kovové, hliníkové, nerezové, silikonové a keramické. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Kovové plechy jsou trvanlivé a snadno se čistí, ale mohou být náchylné k ohýbání a deformaci. Hliníkové plechy jsou lehké a mají dobré vedení tepla, ale mohou se snadno ohnout. Nerezové plechy jsou trvanlivé, nekorodují a snadno se čistí, ale nejsou nejlepší volbou pro vedení tepla. Silikonové a keramické plechy jsou skvělé pro pečení citlivých pokrmů, ale mají horší vedení tepla.

Vyberte správnou velikost plechu

Pokud máte malou troubu, nepoužívejte velké plechy. Velké plechy mohou zabrat příliš mnoho místa v troubě a mohou způsobit nerovnoměrné pečení pokrmů. Pokud máte velkou troubu, snažte se používat plechy, které jsou co nejblíže k velikosti vaší trouby. To zajišťuje rovnoměrné pečení a umožňuje vám pečení více jídel najednou.

Použití pečicí papíru

Použití pečicího papíru je další užitečný tip pro pečení na plechu. Pečicí papír snižuje riziko připálení nebo přilepení jídla na plech. Pokud používáte pečicí papír, ujistěte se, že je dostatečně velký a přesahuje okraje plechu. To zabraňuje přilnutí pokrmů na plech a usnadňuje čištění plechu.

Udržujte plech čistý

Je důležité udržovat plech čistý a suchý, aby se předešlo přilepení jídla na plech. Pokud se na plechu objeví zbytky jídla, mohou způsobit připálení a snížit kvalitu vašeho pokrmu. Pokud se plech potřebuje čistit, použijte měkkou houbu a mírný čisticí prostředek. Není vhodné čistit plech velmi drsnými houbami nebo abrazivními čistícími prostředky, protože mohou poškodit povrch plechu.

Pečení na plechu

Je důležité, abyste připravili plech před pečením. Předehřejte troubu na správnou teplotu a poté plech vložte do trouby, aby se trochu zahřál. To pomáhá zajistit rovnoměrné pečení. Pokud pečete na plechu více jídel najednou, ujistěte se, že je mezi nimi dostatek místa, aby se vzduch mohl volně pohybovat a zajišťoval tak rovnoměrné pečení.

Správné použití plechů může zlepšit kvalitu vašich jídel a usnadnit čištění troub. Pamatujte si tyto tipy a triky při pečení na plechu, abyste dosáhli nejlepších výsledků a vychutnali si skvělé pokrmy! Pokud hledáte kvalitní a trvanlivé plechy do trouby, navštivte náš eshop.