Kvalitu spánku není radno podceňovat. Pořiďte si kvalitní matraceVzhledem k tomu, že kvalitní spánek je pro naše tělo velmi potřebný, není radno podceňovat výběr matrace. Spánkem trávíme téměř třetinu svého života, měla by matrace, na které spíme, splňovat některá kritéria. Na co se zaměřit při jejím výběru?

Účel využívání

Pokud pořizujeme matraci, kterou budeme používat denně, měli bychom sáhnout do nabídky takových kousků, které mají dlouhou životnost. Co se materiálu týká, nabízí se latex, paměťová pěna, taštičky nebo materiály přírodní. Pokud pořizujeme matraci pro příležitostné spaní – pro hosty nebo třeba na chalupu, můžeme si pořídit matraci rozkládací, která se dobře skladuje. Dobrou volbou jsou i matrace vyrobené z PUR nebo HR pěny, pružinové nebo sendvičové.

Tvrdost a materiál

Výběr kvalitní matrace záleží i na její tvrdosti. Pro výrobu nejměkčích matrací se používá latexová nebo studená líná nebo paměťová pěna. Dobře se přizpůsobí tělu a brání vzniku otlaků. Jsou ideální volbou pro seniory nebo ty, kdo mají potíže s klouby. Pro ně jsou dobrou volbou i zdravotní matrace. Nejčastější volbou jsou matrace středně tuhé. Ty poskytnou páteři dostatečnou oporu. Pro jejich výrobu se používají latex, pěna, sendvič, pružiny či taštičky. Pro výrobu tužších matrací se využívají materiály přírodní – kokosové vlákno nebo koňské žíně. Jsou tuhé a dokonale prodyšné a také ideální volba pro ty, koho trápí alergie.

Kdo bude matraci používat

Jiné nároky na matraci mají malé děti, jiné dospělí nebo senioři. Pro děti jsou dobrou volbou matrace tvrdší, které poskytnou dostatečnou oporu pro vyvíjející se tělo. Senioři by si měli pořídit matraci měkčí. Vyrábějí se i speciální antidekubitní matrace, které brání vzniku proleženin.

Široký výběr nabízí společnost PURTEX. Prohlédněte si její nabídku na webu matrace.purtex.cz.