Co všechno vyčistíte s pomocí soli?Byli jsme s přítelem na obědě v sousední restauraci a dívali se na televizi. Barman nám přinesl půllitry piva a položil před nás dva koktejlové ubrousky. Posypal trochu soli na každý ubrousek a položil na ně naše piva. Zeptal jsem se: „Proč nasypal sůl na ubrousky?“ Barman odpověděl: „Je to trik starého barmana.

Kondenzace způsobí, že se sklenice přilepí na koktejlový ubrousek. Sůl to dělá tak, že se sklenice nelepí.“ To jsem nikdy nevěděl. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Ani si nejsem jistý, jestli jsem to někdy viděl dělat barmana, ale s největší pravděpodobností jsem tomu nikdy nevěnoval pozornost. Řekl jsem barmanovi, že je to zajímavé. Jsem si docela jistý, že jsem sůl použil pouze na dvě věci; jídlo a sníh.

Barman mluvil o tom, že jeho žena je fanatička do soli. Můj přítel řekl, že jeho žena byla také fanatička soli. Jejich ženy používají sůl k čištění všech druhů věcí v jejich domovech. ESPN rekapituluje velké zápasy víkendových her a my vedeme rozhovor o SALT.

Ukázalo se však, že sůl je ve skutečnosti docela úžasná. A protože jsem ten, co musím všemu rozumět, podíval jsem se na to. Sůl je levná a já také. Pokud tato látka čistí o polovinu méně, než se říká, ušetřím spoustu peněz.

Jaké je mnoho použití soli při úklidu domácnosti?

Sůl funguje jako účinný a přitom jemný čisticí prostředek. Sůl také slouží jako katalyzátor pro další přísady, jako je destilovaný bílý ocet, pro posílení čisticích a deodorizačních účinků. Pro základní jemný peeling připravte pastu se spoustou soli, jedlé sody a mýdla na nádobí a použijte na spotřebiče, smalt, porcelán atd. 

Vyčistěte odtoky dřezu

Sůl smíchanou s horkou vodou pravidelně sypte do kuchyňského dřezu, abyste deodorizovali a zabránili usazování mastnoty.

 

Odstraňte vodní kroužky

Jemně vetřete tenkou pastu ze soli a rostlinného oleje na bílé skvrny způsobené sklenicemi na nápoje a teplými pokrmy na dřevěných stolech.

 

Vyčistěte mastné pánve

Litinové pánve lze čistit dobrým posypem soli a papírových utěrek.

 

Vyčistěte potřísněné šálky

Smíchejte sůl s troškou saponátu a vytvořte jemný peeling na odolné skvrny od kávy a čaje.

 

Vyčistěte ledničky

K vytírání a dezinfekci vnitřku chladničky lze použít směs soli a sodové vody. Je to skvělý způsob, jak udržet chemické čističe daleko od vašeho jídla.

 

Vyčistěte mosaz nebo měď

Smíchejte stejné díly soli, mouky a destilovaného bílého octa, abyste vytvořili pastu. Otřete pastou kov. Poté, co jej necháte hodinu působit, očistěte měkkým hadříkem nebo kartáčem a vyleštěte suchým hadříkem.

 

Čistá rez

Smíchejte sůl a citronovou šťávu s takovým množstvím vody, aby vznikla pasta. Otřete rez, nechte zaschnout, vykartáčujte a vyleštěte suchým měkkým hadříkem.

 

Vyčistěte skleněnou konvici na kávu

Oblíbený tip každé servírky: přidejte sůl a kostky ledu do konvice na kávu, energicky zakružte a opláchněte. Sůl drhne dno a led ho pomáhá více rozhýbat pro lepší drhnutí.

 

Zaútočte na rozlité víno

Pokud se víno rozlije na bavlněný nebo lněný ubrus, co nejvíce setřete a víno ihned zasypte hromadou soli, která pomůže vytáhnout zbylé víno z vlákna. Před praním namočte ubrus na třicet minut do studené vody. To bude fungovat i na oblečení.

 

Víno se rozlije na koberec

Nejprve, dokud je červené víno ještě vlhké, nalijte na něj trochu bílého vína, aby se barva rozředila. Poté místo očistěte houbou a studenou vodou. Místo posypte solí a počkejte asi 10 minut. Nyní vysajte celý nepořádek.

 

Odstraňte skvrny od plísně nebo rzi

Potřísněná místa navlhčete směsí citronové šťávy a soli, poté nechte roztok skvrnu přirozeně vybělit. Otírejte navlhčeným hadříkem.

 

Snadné čištění krbu

Když jste připraveni jít na noc, ale oheň v krbu stále žhne, uhaste plameny solí. Oheň dohoří rychleji, takže skončete s méně sazemi, než kdybyste ho nechali doutnat. Čištění je také jednodušší, protože sůl pomáhá shromažďovat popel a zbytky do snadného zametání.

 

Odstraňte vodoznaky ze dřeva

Vodoznaky ze sklenic nebo lahví na dřevěném stole opravdu vyniknou. Nechte je zmizet smícháním 1 lžičky soli s několika kapkami vody, abyste vytvořili pastu. Jemně vetřete pastu na kroužek měkkým hadříkem nebo houbičkou a rozpracujte ji na místě, dokud nezmizí.

 

Osvěžte svou likvidaci odpadu

Cítí se z vašeho odpadu nepříjemný zápach? Osvěžte ji solí. Stačí nasypat 1/2 šálku soli, spustit studenou vodu a začít s likvidací. Sůl uvolní přilepený odpad a neutralizuje pachy.

 

Tím výčet nekončí, ale zastavím se u toho. Už jen tento seznam ušetří spoustu peněz. Náklady na čištění jsou sníženy na asi 10 dolarů ročně. To nemůžeš porazit. Všechny tyto věci jsou snadno proveditelné a každá informace, kterou jsem vyhledal, vždy obsahovala slova „přírodní“ a „šetrné k životnímu prostředí“. Takže je to vlastně dobré i pro životní prostředí. Všiml jsem si rozdílů v čistotě mého domu. Jsem si jistá, že vy také. Pepper musí žárlit…