UŽ JSME DOMA CREATIVE

Zatímco přízemí nabízí kavárnu a bar s ojedinělým designem pod  názvem Už jsme doma, o patro níže se skrývá  malé unikátní  bubenické muzeum a prostor pro vaše akce, koncerty, mejdany, rauty, oslavy....

 
 

Vybízíme kulturní kreativce:


Nemáte kde uskutečnit besedu, školení nebo tiskovou konferenci?
Chcete uspořádat koncert, seminář nebo workshop?
Hledáte místo pro umělecké setkání, brainstorming, autorské čtení, výtvarnou dílnu?
Chcete promítnout zajímavý film?
Potřebujete zkušebnu nebo ateliér?
Chcete uspořádat formální či neformální soukromé i veřejné setkání, oslavu?
Zajímá vás team-building pomocí rytmu?
 
Pomůžeme vám!
 
Vy máte nápad – my máme zázemí a další možnosti
 
Zajímavé nápady, projekty a setkání jsme připraveni podpořit partnerstvím či  zajímavou cenou.
 
 Už jsme doma – kavárna bar, bubny a nový kulturní prostor
 
V rámci prostoru Bubenického muzea jsme vytvořili několik místností, které si vám dovolujeme nabídnou k využití a pronájmům.
 
V přízemí se nachází kavárna „Už jsme doma“ s kapacitou 20-30 osob. Spojovacím schodištěm se dostaneme do suterénu, kde je na zdech umístěna sbírka perkusí a bubnů u celého světa.
 
 
Největší místnost s kapacitou až pro 50 sedících osob využíváme jako místo pro koncerty,  semináře, konference, workshopy, setkání apod. K tomuto prostoru je volně připojených dalších několik místností s možností sezení. Chodba a schodiště z kavárny do prostor jsou lemovány africkými, americkými, asijskými perkusemi, na zdech je instalována obměňující se výstava obrazů malujících hudebníků (Marek Brodský, Miloš Vacík, Eva Turnová, Robert Nebřenský apod.)  Prostor je zajímavý hravostí, průzory, členitostí, variabilitou stolů, a zejména unikátním hudebním  designem.
Místnost je plně vybavena internetem, audiotechnikou (ozvučení, promítačka, plátno) a osvětlením. Je vhodná pro konference, workshopy, koncerty, besedy, autorská čtení, výtvarné dílny, filmové projekce, brainstorming, sympozia, přednášky, semináře, školení, tiskové konference, oslavy, a jiná formální i neformální soukromá i veřejná setkání.
Odděleně se nachází další dvě místnosti s hygienickým zázemím, kuchyňkou a dvěma místnostmi, s možností využití jako zkušebna, relaxační místnost, ateliér.
 
 
Specifická nabídka pro kolektivy:
Akci pro vás můžeme přichystat i na klíč. Co třeba vyčištění hlavy, relaxace nebo team-building pomocí rytmu? Našimi osvědčenými lektory jsou například Miloš Vacík, Václav Kořínek nebo Petr Šušor. Skupinové bubnování vám pomůže najít společnou řeč. Každý má rytmus v sobě, jen má někdy problém ho sladit s rytmem ostatních. Bubnování má velmi pozitivní vliv na zdraví člověka: Uvolňuje stres a napětí, snižuje krevní tlak. Navodí pocit pohody.. Propojuje pravou a levou hemisféru…a hlavně je to zábava. Více o této metodě zde: http://www.bubnujeme.cz/co-nabizime/
 
 


Reference
 
Už jsme doma offers a rare glimpse into the world of drums, alongside a range of coffees and liqueurs that "have been specifically chosen because they are not from the mainstream," at least according to former musician, Romek Hanzlík, who founded the unique venue.
Prague Post, Apríl 24th, 2013
 
Jeden z iniciátorů Romek Hanzlík vysvětluje: „Během mých muzikantských let a za deset let pořádání festivalu Slet bubeníků ke mně doputovala řada všelijakých perkusí, bubnů a bubínků.  Napřed jsem plánoval založit regulérní bubenické muzeum, pro které jsem ale nenašel sponzora. Nakonec se expozice  stala součástí nového kulturního prostoru v pražské Bubenči. Nahoře je kavárna a bar Už jsme doma, dole bubny a koncerty. je to nejlepší místo v celé Praze. Kde jinde uplatníte slogan: Za bubny do Bubenče!"
Deník, 12.3.2013
 
 
Určitě také zaujme speciální kavárenský nábytek ve tvaru domečků navržený dvorním výtvarníkem UJD Martinem Velíškem. Celkový design prostoru navrhla scénografka Magdalena Klára Hůlová.
Hospodářské noviny,18.3.2013
 
 
 
 
V pozadí  nápadu vybudovat místo pro hudební setkávání stojí hudebníci a lidé kolem známé skupiny Už jsme doma. Této skupině je věnována kavárna s barem, která se nachází v těsné blízkosti zastávky metra Dejvická.  Návštěvníci zde najdou řadu artefaktů jako například starou hurikánku (jde o elektrickou kytaru české výroby ze 60tých let), na kterou hrával  Miroslav Wanek v počátcích FPB a Už jsme doma, ale také kytaru, kterou kavárně věnoval osobně Joe Bonamassa, dále  originální plakáty, grafické podklady, obaly desek, fotky staré i nové, kavárenské menu jako LP covery UJD.  Nejvíce určitě zaujme speciální kavárenský nábytek ve tvaru domečků navržený dvorním výtvarníkem UJD Martinem Velíškem. Celkový design prostoru navrhla scénografka Magdalena Klára Hůlová (http://www.humanart.cz/portfolio/maab).
 
  
Kontakt:
Romek Hanzlík
agentura@rock-jazz.cz, tel 602319505

 
www.uzjstedoma.cz, www.rhythmmuseum.cz